Litá podlaha

Lité podlahy

Lité podlahy je společné označení několika druhů podlah s různými vlastnostmi materiálu, tloušťkami a druhem použití. Podle druhu materiálu ze kterého jsou zhotoveny můžeme lité podlahy rozdělit na Anhydritové, cementové a epoxidové.

Lité podlahy podle materiálukraluv-dvur-lita-anhydritova-podlaha_2.jpg

Anhydritové podlahy jsou podlahy především pro obytné domy a kanceláře, používají se jako podklad pod finální nášlapnou vrstvu jako jsou PVC, Vinyl, plovoucí podlahy, dřevěné podlahy, Mohou být silnovrstvé - potěry, nebo tenkovrstvé - nivelační stěrky.

Cementové podlahy jsou obdobou anhydritových s tím rozdílem že pojivem v takových podlahách je cement a nikoliv anhydrit. Mohou být být silnovrstvé - potěry, nebo tenkovrstvé - nivelační stěrky. Na rozdíl od anhydritových litých podlah odolávájí zvýšené vlhkosti jsou proto vhodné i do nezaizolovaných prostor.

Rakovník epoxidová podlaha Hykom.JPG

Epoxidové podlahy jsou finální nátěry nebo stěrky pro konečnou úpravu povrchů. Epoxidové lité podlahy jsou vždy aplikovány na pevný podklad a chrání nosnou vrstvu před působením chemikálií, povětrnostních vlivů a v neposlední řadě slouží jako dekorativní povrchová úprava.

Litá podlaha podle síly vrstvy

Podle tloušťky materiálu můžeme lité podlahy rozdělit na silnovrstvé vyrovnávací a tenkovrstvé.
Silnovrstvé lité podlahy jsou potěry s vrstvou > 30mm
Vyrovnávací lité podlahy jsou především nivelační stěrky s vrstvou > 1mm < 30mm
tenkovrstvé lité podlahy jsou především epoxidové nátěry a epoxidové lité podlahy jejichž síla se pohybuje od 0,5mm do 3mm.

Litá podlaha podle druhu použití

Líté podlahy lze ještě rozdělit podle druhu použití, pro bytovou výstavbu, kanceláře nebo pro průmyslové prostoy

Captcha
Kontrolní kód: