Způsob realizace anhydritových podlah

Pro realizaci čerpání anhydritu.JPGlitých anhydritových podlah je možné využít hned několik možností realizace. Nejčastěji používaná při stavbě bytových i rodinných domů je za pomoci šnekového čerpadla a čerstvého anhydritu.

Další možnosti realizace jsou z :

  • transmixu
  • ze sila
  • pytlovaná směs

realizace za pomoci šnekového čerpadla a domíchávače

Realizace anhydritových podlah z mixu se používá nejčastěji. Nepotřebujete elektřinu ( 32A) ani vodu s dostatečným tlakem jako při provádění z transmixu nebo sila. Výroba anhydritu na betonárně a doprava mixem je zpravidla levnější než ze suché směsi. Anhydrit se dnes již vyrábí na mnoha betonárnách po celé ČR.

Doprava anhydritu na stavbě

Anhydrit se na stavbě přepravuje šnekovým čerpadlem až na místo provádění podlah. Čerpadlo nemusí být nutně přímo u objektu kde se provádí uložení anhydritu, ale je možné ho umístit i několik desítek metrů od stavby. Tak jak to dovoluje místní situace.Naše čerpadlo je schopno čerpat anhydrit na vzdálenost až 120m a výšky 20m.
V případě že je potřeba čerpat anhydrit na větší vzdálenost je potřeba na to upozornit s ohledem na množství přepravních hadic

Litá anhydritová podlaha ze sila

při realizaci lité anhydritové podlahy ze sila je potřeba kromě již zmíněného prostoru hlavně přívod elektřiny s jističem 32A a přívod vody s tlakem min 3bary. Tyto podmínky nemusí být na stavbách vždy snadno dostupné, jističe 32A se do rodinných domů standardně neosazují je potřeba tedy požádat o dočasné zvýšení příkonu a jak již bylo zmíněno výše suchá směs bývá dražší než vyrobená na betonárně.

Pytlovaný anhydrid

anhydrit z pytlované směsi se používá pouze při velmi malých výměrách jako jsou drobné rekonstrukce, podlaha v koupelně atd. obvykle do 20m2.

k anhydrytovým podlahám se nejlépe hodí sádrové omítky

Captcha
Kontrolní kód: